O mnie

Cieszę się, że tutaj jesteś i chcesz się dowiedzieć czegoś więcej!

Naturoterapia – od czego się zaczęło…

Jestem Gabriela i prowadzę w Zamościu Pracownię Naturoterapii. Jeszcze na etapie wyboru kierunku nauki temat zdrowia i naturalnych metod był mi szczególnie bliski. Dlatego w liceum zdecydowałam się na profil biologiczno – chemiczny. Decyzja o rezygnacji z kierunków medycznych była dla mnie naturalna, zawsze wiedziałam, że nie chcę być lekarzem, leczenie jak sama nazwa wskazuje towarzyszy chorobie, ja chciałam by ludzie byli zdrowi i nie chorowali.

Czy to możliwe? W świecie gdzie jest nadprodukcja żywności, a miliony ludzi głoduje, w świecie gdzie są metody na skuteczne wyleczenie, ale nie są one dostępne dla każdego człowiek ze względu na koszty, w świecie gdzie stres jest na porządku dziennym, nie jest łatwo dążyć do zdrowia i utrzymać organizm w stanie równowagi można jednak starać się to osiągnąć różnymi metodami.


2010

W 2010 roku poznałam firmę z branży wellness, której produkty uchroniły mnie przed planowaną poważną operacją. Jak się okazało po blisko 8 miesiącach stosowania, nie było już potrzeby przeprowadzać operacji, problem zdrowotny, choroba znikły. Od tego zaczęła się moja przygoda z terapiami naturalnymi już w życiu zawodowym. Z firmą, o której wspomniałam wcześniej współpracuję do tej pory, cenie sobie produkty wysokiej jakości, które mają naprawdę dobry wpływ na utrzymanie zdrowia. Na bazie doświadczeń z ostatnich lat jednak wiem, że nawet najwspanialszy suplement nie wystarczy, by wrócić do zdrowia. Dziś już wiem, że najważniejsze w odzyskaniu zdrowia jest odnalezienie przyczyny i dopiero wówczas zastosowanie skutecznych metod terapii, detoksykacji, odżywiania i suplementacji.

„po drodze”

W międzyczasie mając z tyłu głowy temat zdrowia i terapii naturalnych uczyłam się i doskonaliłam umiejętności. Angażowałam się również w działania związane z ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii, twórczym recyklingiem, marketingiem i szkoleniami.

2019

Po blisko 10 latach zdobywania wiedzy i doświadczenia podjęłam decyzję o uruchomieniu Pracowni Naturoterapii w Zamościu. Zajmuje się detoksykacją, terapią bioinformacyjną i manualną, a także szkoleniami, edukacją prozdrowotną i ekologiczną.

2020

W Lubelskiej Izbie Rzemieślniczej w Lublinie zdałam egzamin zawodowy na „czeladnika naturopatę”. Otrzymałam Dyplom i Świadectwo Czeladnicze w zawodzie Naturopata.

Symbol cyfrowy zawodu: 323009

Kilka faktów o mnie…

Staram się dbać o środowisko naturalne i oszczędzać jego zasoby.
Oszczędzam, segreguje, kupuje odpowiedzialnie i ponownie wykorzystuje.

W wolnych chwilach projektuje i robię zdjęcia.

Jak działa organizm Człowieka?

To, że chorujemy i umieramy jest uznawane za naturalny proces. Jednak organizm człowieka został tak zaprojektowany, by komórki się odnawiały. Procesy zachodzące w ludzkim ciele są w stanie zapewnić długie i wolne od dolegliwości życie nawet w tak niekorzystnych warunkach w jakich dzisiaj żyjemy, trzeba im tylko odrobinę pomóc.


Pomóc może Naturopata

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania, zawód naturopaty, jest wpisany do Polskiej Klasyfikacji Zawodów i Specjalności pod numerem: 323009.

Na wstępie warto zaznaczyć, że Naturopata uzupełnia pracę lekarza, a nie ją zastępuje. Pamiętaj o odstawieniu lub zmniejszeniu dawki leków decyduje lekarz który je zalecił, nigdy nie podejmuj decyzji samodzielnie. Zawsze konsultuj ze swoim lekarzem informacje o terapii i diagnostyce. Nigdy nie lekceważ zaleceń lekarskich ani nie rezygnuj z konsultacji medycznej z powodu informacji, które przeczytałeś/aś w internecie.

Obecnie naturoterapia stanowi część medycyny komplementarnej i alternatywnej (ang. complementary and alternative medicine, CAM) i jest powszechnie praktykowana w wielu krajach na całym świecie. Jest wspaniałym uzupełnieniem terapii stosowanych przez medycynę konwencjonalną (akademicką).

Naturoterapia Zamość korzysta z połączenia starożytnej medycyny chińskiej z nowoczesną diagnostyką zachodnią. Jedną z metod jest Wegetatywno-Rezonansowy Test (WRT, Vega Test, VRT). Dzięki niemu możemy uzyskać dane na temat całego organizmu i występujących w nim obciążeń m.in. pasożytniczych, bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych czy emocjonalnych, docieramy do zakłóceń w procesach zachodzących w organizmie oraz ich przyczyn (stres, emocje, patogeny, toksyny itp.). Odnajdując przyczynę możemy wspomóc organizm w powrocie do równowagi (homeostazy).

Wszystkie narządy i układy są ze sobą powiązane i wzajemnie na siebie wpływają, ważne są także zewnętrzne czynniki, takie jak np. sen, dieta, warunki życia, pracy, pogoda, pora roku oraz emocje, przeżycia. Spojrzenie na człowieka jako całość, a nie jedynie wycinek wymagający szczególnej uwagi, np. chore nerki, ból kręgosłupa, zmęczenie itp. pozwala zobaczyć więcej. Dobrym zdrowiem cieszą się ludzie których organizm pracuje w warunkach równowagi, przyjmujący prawidłową sylwetkę podczas wykonywania codziennych czynności. Priorytetem dla mnie jest przywrócenie odpowiedniego balansu i proporcji poszczególnych części ciała i ich prawidłowej współpracy.

Wykonując testy obciążeń organizmu można odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących zdrowia które zadają sobie klienci. Dzięki temu możliwa jest pomoc osobom poszukującym jej z uwagi na swoje złe samopoczucie lub objawy trudne do połączenia z jakąkolwiek przyczyną.

Terapia nie jest prowadzona na „ślepo” a w oparciu o przyczynę więc nakierowana na prawdziwy problem. Proces ten uzupełniony o terapie manualne i edukację przynosi klientom widoczne i trwałe efekty.

Holistyczne podejście do zdrowia człowieka oznacza spojrzenie na organizm jak na integralną całość, biorąc pod uwagę stan zdrowia fizycznego i psychicznego.

Efektywna i bezpieczna terapia holistyczna, ma dużą szansę na szybkie i trwałe przywrócenie zdrowia, ponieważ traktuje osobę cierpiącą indywidualnie oraz całościowo oddziałując na ciało i psychikę.

Czym się zajmuję:

  • precyzyjnymi testami obciążeń organizmu, niedoborów, nietolerancji, uczuleń itp.,
  • bezpieczną metodą kierowanej i kontrolowanej detoksykacji organizmu wg Joalis,
  • medycyną bioinformacyjną, medycyną holistyczną
  • skuteczną terapią bioelektroniczną BRT,
  • terapią manualną (m.in. praca z układem mięśniowo-powięziowym i kostno-stawowym),
  • terapią światłem spolaryzowanym,
  • świecowaniem uszu,
  • vacuterapią (stawianie baniek, masaż bańką chińską),
  • szkoleniami, warsztatami, edukacją.


Zasady zdrowego stylu życia

Warto codziennie dbać o odpowiednie nawodnienie i dietę, pamiętać o aktywności fizycznej, odstawić używki, rezerwować czas na sen i odpoczynek, nauczyć się radzić ze stresem i rozmawiać o swoich uczuciach. Poznaj poniższe zasady zdrowego stylu życia!

Pij wodę!
Będziesz wielki!

Ruch to zdrowie!
Jesteś tym co jesz!

Emocje i stres mają wpływ na choroby?