Niedobór minerałów a gromadzenie metali ciężkich

Przyczyną wszystkich chorób są trucizny. Przez usunięcie tych toksycznych czynników do organizmu powraca zdolność samoregulacji, spada poziom lęku i chaosu, powraca harmonia, maleje entropia.

Josef Jonáš 

Jedną z toksyn działających bardzo niekorzystnie na organizm są niektóre metale ciężkie. Usunięcie z najgłębszych tkanek ciała tych trujących pierwiastków likwiduje zaburzenie przepływu informacji w ciele. Dzięki temu organizm wraca do równowagi a schorzenia i dolegliwości zostają usunięte. Od czego zacząć?

Po pierwsze, niedobór minerałów sprzyja gromadzeniu się metali ciężkich. Istnieją podobieństwa między nimi, dlatego kiedy brakuje jednego z minerałów w „jego miejsce wchodzi” metal ciężki. Ważne jest regularne sprawdzanie niedoborów minerałów w całym ciele i dostarczanie organizmowi tych substancji – albo z produktami w nie bogatymi albo dobrą suplementacją. Pozwoli to uniknąć gromadzenia się metali ciężkich, zakłócania przepływu informacji i powstawania chorób.

MINERAŁYMETALE CIĘŻKIE
Selen, SiarkaArsen
Magnez, WapńOłów
Cynk, Żelazo, Wapń, Magnez, KrzemAluminium
Cynk, SelenKadm
Cynk, Selen, SiarkaRtęć

Po drugie nie można zapomnieć o piciu odpowiedniej ilości wartościowej wody. Wartościowej to znaczy przede wszystkim czystej i o właściwej dla człowieka strukturze. Są sceptycy, którzy twierdzą, że woda nie może zachowywać określonej uporządkowanej struktury. Tymczasem 12 lat pracy japońskiego naukowca Masaru Emoto udowodniły, że woda może magazynować informacje, a to oznacza, że może swoimi wibracjami wpływać na nasz organizm. Okazuje się, że struktura drgań wody ulega zniekształceniu w sztucznym środowisku, co wpływa na jej jakość i smak. Dlatego najlepiej pić wodę ze szklanych naczyń – szkło nie zmienia składu chemicznego wody, nie wchodzi z nią w reakcję, a dodatkowo pozwala zachować jej naturalną strukturę. Więcej o tym w artykule „Butelka wody” – więcej szkody niż pożytku?

Po trzecie warto stworzyć mapę obciążeń, uzyskać dane na temat całego organizmu i występujących w nim toksyn m.in. metali ciężkich. Następnie dopasować preparaty detoksykacyjne o działaniu informacyjnym, pozwalające usunąć głęboko ukryte przyczyny dolegliwości. Istotą jest podawanie rozregulowanemu, zatrutemu organizmowi informacji, jak ma prawidłowo funkcjonować.

Po czwarte nie zaszkodzi włączenie do diety produktów zawierających naturalne substancje chelatujące, które pomagają usuwać z organizmu metale ciężkie uwolnione z tkanek m.in. chlorella, czosnek, kolendra, produkty pszczele, selen organiczny przyjmowany z witamina E, błonnik.