Uwaga na nadmiar niebieskiego światła!

Masz problemy ze snem? Rano zamiast nowej energii czujesz zmęczenie?

Od ponad roku więcej czasu spędzamy przed urządzenia elektronicznymi. Są też osoby, które wieczory spędzają przed ekranem telewizora, tabletu lub telefonu. Korzystamy z ledowych źródeł światła. Niestety wszystkie te urządzenia są źródłem światła niebieskiego, którego długość fal jest bliska granicy światła widzialnego.

Naturalne światło niebieskie sprawia, że w dzień nie śpimy i mamy energię do pracy, ale po zmroku światło emitowane przez urządzenia oszukuje nasz mózg. A to oszustwo może wywoływać problemy ze snem a w konsekwencji pogorszenie stanu zdrowia.

Na co ma wpływ? Na rytm okołodobowy – chodzi nie tylko o sen i regenerację, jego zaburzenia powodują rozregulowanie całego organizmu, prowadząc do wielu poważnych chorób np. psychicznych. Zbyt dużo światła niebieskiego szczególnie przed snem może zaburzać wydzielanie melatoniny i wywołać problemy z zasypianiem. Poza zaburzeniami rytmu okołodobowego nadmierna i długotrwała ekspozycja na światło niebieskie może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku.

Co zrobić? Idealnie byłoby „odstawić” te wszystkie urządzenia. Ale nie każdy może to zrobić. Ja od jakiegoś czasu testuje okulary niwelujące negatywne skutki nadmiaru niebieskiego światła. Nie są to jednak zwykłe okulary blokujące światło niebieskie – mam też okulary korekcyjne z odpowiednim filtrem – zastosowano w nich soczewki Quantum Hyperlight Optic oparte na fulerenie C60, które blokują szkodliwe promieniowanie, a jednocześnie przetwarzają światło przechodzące przez soczewkę na pozytywne dla wzroku i mózgu fale „kwantowego hiperświatła” o optymalnym zakresie.

Pierwsze wrażenia:

  • świat jest żółciutki i słoneczny dodaje to pozytywnej energii
  • pierwsze godziny użytkowania powodują śladowy ból okolic oczu (taka terapia dla oka)
  • lepsze skupienie i koncentracja (praca i jazda samochodem)
  • lepszy sen, regulacja i przywrócenie równowagi wszystkich faz snu
  • bezpieczne okulary przeciwsłoneczne. Czy są niebezpieczne? O tym również pisze na blogu! TUTAJ

Według producenta Okulary Hyperlight Eyewear poprawiają koncentrację, uwagę i pamięć, zwiększają produktywność i wydajność, pomagają w szybszym i lepszym podejmowaniu decyzji, wspierają optymalną wydajność mentalną w czasie intensywnego obciążenia pracą umysłową.

Jak poprawi mi się podejmowanie decyzji dam znać. Ale co do reszty się zgadzam i już dzisiaj mogę je z czystym sumieniem polecić do komputera i na plażę. ❤️

Aktualizacja 07.07.2021 r.:

Mam nowy wniosek z efektem WOW. Okulary działają przeciwzmarszczkowo. Światło które przechodzi przez soczewkę pozytywnie wpływa nie tylko na oczy i mózg ale również na skórę wokół oczu.

ZEPTER ZEPTER ZEPTER ZEPTER

UWAGA! Nie zapomnij o wzroku swojego dziecka.

ZEPTER ZEPTER ZEPTER ZEPTER ZEPTER ZEPTER ZEPTER ZEPTER